W sprawie usunięcia konta partii Konfederacja

Szanowni Państwo, jak informujemy na naszych stronach, jesteśmy w 100% inicjatywą oddolną, apolityczną, niezwiązaną z żadną partią, organizacją, fundacją czy stowarzyszeniem. Jednak z głębokim oburzeniem przyjęliśmy informację, że portal Facebook usunął dziś konto jednej z partii politycznych, będące jednym z największych kont na polskim Facebooku.Stało się to, jak zwykle w takich przypadkach, na podstawie niejasnych, arbitralnie określanych i sobie tylko znanych kryteriów.

Szanujemy prawo każdego podmiotu gospodarczego do prowadzenia własnej polityki działalności, jednak nie można pogodzić się z faktem, że podmiot o pozycji monopolistycznej z dnia na dzień likwiduje konto partii politycznej, likwidując w ten sposób narzędzie do komunikowania się ze swoimi wyborcami i sympatykami, a w dodatku robi to w oparciu o niejasne i mętne podstawy.

Nie wolno się na to zgodzić, gdyż jest to coś znacznie poważniejszego niż dysponowanie swoją własnością, do czego każda firma ma prawo. W tym wypadku jest to bezpośrednie uderzenie w demokratyczne podstawy państwa. Dlatego zdecydowanie wzywamy portal Facebook do cofnięcia tej decyzji, organy państwa polskiego do zdecydowanej reakcji.

Brak szerokiej reakcji na to wydarzenie będzie oznaczać, że dnia na dzień może wirtualnie zniknąć ze sceny społecznej dowolny podmiot, bez wyraźnego powodu.Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich ludzi, którym leży na sercu wolność i demokracja, do przyłączenia się do protestu w tej sprawie.

Redakcja c19 info pl

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *