Już dziś, we środę 5 stycznia 2022 o godzinie 11:00, odbędzie się wysłuchanie publiczne w związku z tzw. ustawą segregacyjną, która ma pozwalać na pozakonstytucyjną możliwość wglądu pracodawców we wrażliwe dane medyczne.

Ustawa, jeśli zostanie uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta, może się przyczynić do realnej segregacji sanitarnej pracowników ze względu na ich status szczepienny, co może stać się bardzo groźnym precedensem.

Pracownicy będą zmuszeni do okazywania, na wniosek przełożonych, dokumentów potwierdzających zaszczepienie, brak zakażenia COVID-19 lub potwierdzone przejście tej choroby (test i kwarantanna).

Osoby niezaszczepione będą mogły być wyznaczani do zadań „w mniejszym stopniu związanych z kontaktem społecznym i ryzykiem zakażenia”. Może to w praktyce oznaczać degradację zawodową i zmniejszanie wynagrodzeń.

Artur E. Dziambor on Twitter: „Jutro w Sejmie, o godzinie 11:00, wysłuchanie publiczne w sprawie ustawy segregacyjnej posła Hoca. Posłowie #Konfederacja będą na miejscu. Spotkanie będzie transmitowane, a udział tylko online. #stop1846 #StopSegregacjiSanitarnej https://t.co/OrWwby1c0o / Twitter”

Jutro w Sejmie, o godzinie 11:00, wysłuchanie publiczne w sprawie ustawy segregacyjnej posła Hoca. Posłowie #Konfederacja będą na miejscu. Spotkanie będzie transmitowane, a udział tylko online. #stop1846 #StopSegregacjiSanitarnej https://t.co/OrWwby1c0o

Relacja na żywo znajduje się poniżej:

Źródło: Twitter.com, sejm.gov.pl

Patrz też:

Ustawa segregacyjna odłożona!
Czesław Hoc

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *