0
(0)
Malarz i rysownik, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, współzałożyciel wrocławskiej grupy „Luxus”. Zmarł nagle 22 listopada 2021r. w wieku 63 lat.

Nie żyje Paweł Jarodzki. „Mieliśmy się zdzwonić”

Paweł Jarodzki nie żyje. Artysta i współzałożyciel słynnej wrocławskiej grupy „Luxus” odszedł nagle, w pół słowa. Jako wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych wychował wiele pokoleń artystów. „Śmierć Pawła jest tak absurdalna, tak bez sensu, że trudno w nią uwierzyć” – czytamy we wzruszających pożegnaniach jego znajomych.

Nie żyje Paweł Jarodzki. „Jeszcze o 17:33 migałeś na Messengerze”

O śmierci wybitnego artysty poinformowali w poniedziałek wieczorem jego przyjaciele. Paweł Jarodzki był malarzem, rysownikiem, ilustratorem, krytykiem i publicystą. Pracował na Akademii Sztuk Pięknej we Wrocławiu, był także kuratorem galerii BWA Wrocław. Napisał książkę „Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski”. Nie żyje Paweł Jarodzki. Był znanym wrocławskim artystą Na początku lat 80.

Nie żyje Paweł Jarodzki – wrocławski malarz i współzałożyciel grupy Luxus

(Fot. Mat. pras.) Nie żyje Paweł Jarodzki Paweł Jarodzki to malarz, rysownik, ilustrator, krytyk i publicysta. Był profesorem Akademii Sztuk Pięknej we Wrocławiu, a także byłym kuratorem galerii BWA Wrocław. Napisał książkę „Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski”. Na początku lat 80. współtworzył Luxus – grupę artystyczną, która powstała w środowisku wrocławskiej uczelni artystycznej.

Nie żyje Paweł Jarodzki | www.wroclaw.pl

Paweł Jarodzki był malarzem, współzałożycielem legendarnej grupy Luxus. Ale oprócz obrazów tworzył także obiekty-rzeźby, pisał teksty, był kuratorem w BWA Awangarda, współzałożycielem nowej przestrzeni wystawienniczej 66P, członkiem Wrocławskiej Rady Kultury i profesorem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Miał 63 lata. Paweł Jarodzki urodził się, wychowywał i całe życie spędził we Wrocławiu.

Paweł Jarodzki

Paweł Jarodzki, Wrocław, 24.11.2021 – zobacz kondolencje i wyrazy współczucia najbliższych osobie zmarłej, prześlij kondolencje z wyrazami współczucia bliskiej osobie

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Informacje:

  • Imię i nazwisko: Paweł Jarodzki
  • Data zgonu: 22/11/2021
  • Wiek: 63
  • Kraj: Polska
  • Dziedzina życia: kultura, sztuka
  • Oficjalna przyczyna zgonu: inna choroba serca
  • Status szczepienia: dwie dawki
  • Podana szczepionka: nieznana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *