Poseł Polski 2050 Szymona Hołowni (dawniej Koalicji Obywatelskiej) Michał Gramatyka złożył do Prokuratury Okręgowej w Katowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafałą Piecha.

Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech

W zawiadomieniu czytamy, że dotyczy ono „publicznych, niezgodnych z prawdą wypowiedzi prezydenta Siemianowic Śląskich dotyczących leczenia COVID-19 oraz skuteczności działań podejmowanych w walce z tą chorobą„.

W dalszej części zawiadomienia zawiadamiający uzasadnia, że prezydent Rafał Piech „nie posiada wykształcenia medycznego ani kwalifikacji upoważniających do oceny zagrożenia chorobą.

Poseł w swoim zawiadomieniu zarzuca też prezydentowi Siemianowic, że ten krytykuje działania rządu RP, które są podejmowane w walce z COVID-19.

Prezydent Piech odpowiedział na zawarte w zawiadomieniu zarzuty w opublikowanym na stronie stowarzyszenia Polska Jest Jedna. Całość oświadczenia publikujemy poniżej.

Zawiadomienie do prokuratury na Prezydenta Siemianowic Śl. Rafała Piech

UWAGA: Serwis PJJ.TV jest jeszcze w fazie testowej i wiele elementów na stronie ma przykładowy charakter. Wszelkie zmiany finalne w funkcjach i wyglądzie serwisu pojawiać się będą na bieżąco. Przepraszamy za niedogodności.

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *