Sieć obiega nagranie z wczorajszej demonstracji w Lublinie, na którym mężczyzna z uniformie ratownika medycznego opowiada o swoich szokujących doświadczeniach z codziennej pracy.

Plac Zamkowy w Lublinie, 22 stycznia 2022, Fot. Tomasz Dąbrowski (@tom_dabrowski)

Ratownik prosi zgromadzonych na Placu Zamkowym w Lublinie demonstrantów, aby nie mieli za złe jego kolegom ratownikom, którzy są również na tym marszu, że nie mogą mówić tego co on, gdyż zostaliby oni również, tak jak on, zwolnieni z pracy. Jak sam mówi, został zwolniony po ujawnieniu przypadku zgonu poszczepiennego.

Hańba, hańba” – odpowiedzieli licznie zgromadzeni demonstranci.

Kto jak nie my widzi co się dzieje” – mówi ratownik. „W trakcie 14 wyjazdów w tym mieście, w ciągu 12-godzinnego dyżuru, nigdy nie widziałem tylu arytmii, migotań przedsionków, zaburzeń neurologicznych, udarów, zatorów co teraz. Oddziały kardiologiczne są pozapychane ludźmi.

Ratownik opowiadał też jak przed świętami wielkanocnymi szpital został zapchany ludźmi, tuż przed wizytą Ministra Zdrowia oraz premiera.

Paweł Targosiński on Twitter: „Czy nie powinna się tym zając prokuratura? Przecież potencjalnie narażano życie tych chorych dla czyjegoś „widzimisię” Ktoś ten rozkaz wydał @PiotrWitczak_ @Piotr_Schramm @OrdoMedicus pic.twitter.com/sm8A3CJuqk / Twitter”

Czy nie powinna się tym zając prokuratura? Przecież potencjalnie narażano życie tych chorych dla czyjegoś „widzimisię” Ktoś ten rozkaz wydał @PiotrWitczak_ @Piotr_Schramm @OrdoMedicus pic.twitter.com/sm8A3CJuqk

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 14

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.