• Popiera segregację sanitarną / przymus szczepień
5
(1)
Fot. Twitter

Julia Theus – przeciwników szczepień przeciwko COVID-19 (którzy szczepią się przeciwko innym chorobom i szczepią swoje dzieci) określa pogardliwym określeniem „antyszczepionkowcy”, już w samym tytule artykułu. Antyszczepionkowcami są też według redaktorki osoby, które uważają, że „preparaty są zbyt krótko testowane i nie [mają] pewności, czy są bezpieczne.”. Antyszczepionkowcem według Julii Theus jest też osoba, która stwierdza „Szczepienia są potrzebne, szczególnie osobom z grupy podwyższonego ryzyka.”. W końcu antyszczepionkowcem jest osoba, która chce brać jedynie lekarstwa, które mają ukończoną III fazę badań, cytat: „Nasze życie jest zbyt cenne, nie chcemy brać udziału w eksperymencie medycznym, truć się czymś, co nie jest do końca zbadane”

https://archive.fo/UxDvw – cenzura komentarzy Dominiki Arsenickiej zwracającej uwagę na fakt, że parlamentarzyści zagłosowali przeciwko szczepieniu przeciw COVID ich samych. Ocenzurowano też komentarze Katarzyny Tarnowskiej.

https://archive.fo/kC6WI – usunięto jedyny komentarz Julii Roseolov i zastąpiono go innymi komentarzami (https://archive.fo/0PqZ0). Po zapytaniu się Julii Roseolov z nowego konta o powód sytuacji – sytuacja wygląda na usunięcie jej konta, Google nie widzi żadnych jej wcześniejszych komentarzy – redaktorzy (konto Marek bez obowiązkowego na tej stronie nazwiska) zarzuca jej wandalizm. Julia Roseolov zwróciła uwagę na fakt, że ustawy i rozporządzenia nakazują raportowanie jedynie dodatnich testów w części prywatnej służby zdrowia, co nosi znamiona zafałszowywania statystyki ilości i jakości wykonanych testów. Według redakcji takie stwierdzenie to jest wandalizm i jej ubliżono od antyszczepionkowców. https://archive.fo/jruXg Wielokrotne, obecne też w innych artykułach obraźliwe komentarze użytkownika Pablo Piczkasso nie zasługują na uwagę ani redaktorki ani moderatorów strony mimo, że służą do obrażania użytkowników, pisania nie na temat i trollowania wbrew regulaminowi.

https://archive.fo/pgioJ – komentarz Jana Fasoli „został usunięty ponieważ nie spełniał standardów społeczności.”, mimo, że nie było tam nic wulgarnego i łamiącego regulamin. Treść brzmiała „Dokładnie tak jest, i to nie są śmichy. Ja się szczepię, ale u nieszczepionych wirus mutuje (już jest wariant angielski, południowoafrykański, brazylijski). I za pół roku-rok moja szczepionka już nie zadziała na któryś z kolejnych wariantów radośnie hasających w ciałach antyszczepionych.”, co jest wyrażeniem własnej opinii. Obecny scenariusz pokazuje, że w wielu krajach chorują tylko zaszczepieni, toteż komentarz nie jest całkowicie bezpodstawny. W wątku znajduje się też inny komentarz Jana Fasoli, który nie spełniał standardów społeczności. Artykuł sprzed 9 miesięcy – wtedy jeszcze jawnie usuwano komentarze. Obecnie jest to robione przez ich wycięcie.

Autor: Hotaru

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Informacje:

  • Imię i nazwisko: Julia Theus
  • Pełniona funkcja: Redaktor OKO.press
  • Branża: media
  • Stan na dzień: 12/02/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *