Minister zdrowia w programie Graffiti w telewizji Polsat News powiedział, że obywatele powinni mieć prawo do wyboru czy chcą się zaszczepić, ale nie dotyczy to trzech grup zawodowych” medyków, nauczycieli i służby mundurowe.

Adam Niedzielski zauważył, że Polska wypada bardzo słabo na tle innych krajów europejskich jeśli chodzi o liczbę szczepień. Nasz kraj jest na 23 miejscu w tej statystyce. Wspomniał, że dotyczy to też szczepień na grypę.

Staram się patrzeć na to zjawisko z dwóch stron, ponieważ jeśli chodzi o szczepienia chociażby na grypę czy inne działania profilaktyczne, to też wypadamy kiepsko w zestawieniach europejskich

— powiedział minister.

Polityk odniósł się też do stajnowiska posłanki Siarkowskiej, która prezentuje dokładnie przeciwne stanowisko w sprawie pandemii:

Poglądy poseł Anny Marii Siarkowskiej należą do zdecydowanej mniejszości. W kierownictwie PiS my tych poglądów nie podzielamy, ale je szanujemy dlatego szukamy rozwiązania, które będzie skuteczne, ale nie będzie wywoływać emocji.

I dodał:

Staram się nie doprowadzać do sytuacji, które mają miejsce w innych krajach, gdzie ludzie protestują (…) szukamy skutecznych rozwiązań, które nie wyprowadzą ludzi na ulice.

Źródło: polsatnews.pl

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *