Kara do roku więzienia plus obciążenie kosztami pobytu w areszcie – to część projektu ustawy, która została przyjęta przez sejmową komisję w Austrii.

Uchwalone niedawno przepisy obligują wszystkie osoby zamieszkujące Austrię, niezależnie od obywatelstwa, do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19. Mają one wejść w życie od lutego 2022. Zwolnieni z tego obowiązku są dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby mające medyczne przeciwwskazania do szczepień. O tych ostatnich zdecyować może jednak lekarz sądowy (sic!).

Wg ostatniego brzmienia ustawy wysokość grzywny za odmowę przyjęcia preparatu, na co mieszkaniec miesiąc od daty wezwania, wynosić ma 2 tysiące euro. Kara finansowa, tak jak i areszt, ma być sumowana w przypadku powtarzającej się odmowy. Ta ostatnia może dochodzić nawet do jednego roku.

Według podającego powyższe informacje serwisu exxpress.at, koszt pobytu w więzieniu ma być pokrywany z kieszeni ukaranego, który „ma zapłacić za jedzenie i celę”.

Przeciwnicy szczepień mają być umieszczani w specjalnych izbach izolacyjnych, a być może nawet będą się one znajdować na osobnych piętrach.

W czasie prac nad projektem nie było jednak jednomyślności, gdyż przeciwni mu byli politycy parti FPÖ (Austriackiej Partii Wolnościowej).

Źródło: exxpress.at, interia.pl

Zobacz też:

Przymus szczepień od marca 2022?
Bez szczepienia nie wejdziemy do kościoła?

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *