Minister Sprawiedliwości wypowiedział się w Radiu Warszawa na temat ostatniej decyzji Ministerstwa Zdrowia, która ogranicza dostęp chorych do leku amantadyna, uważanego przez niektórych lekarzy za skuteczny środek pomagający w leczeniu choroby spowodowanej zakażeniem wirusem SARS-COV-2.

Minister uważa, że:

Powinniśmy dużo więcej uwagi przywiązywać do dyskusji, debaty, a tej brakuje. Brakuje też informacji […]. Pan minister Warchoł wielokrotnie podnosił kwestię dostępu do leku Amantadyna […]. Mamy kolejne badania instytutu Maxa Plancka, jednego najbardziej cenionych w świecie instytutów, opublikowanych w prestiżowym magazynie Nature, że Amantadyna pomaga. Tymczasem minister zdrowia podejmuje decyzję o zablokowaniu szerszego dostępu do Amantadyny.

Wg pana ministra są to niezrozumiałe komunikaty do opinii publicznej, które mogą wywoływać niepotrzebne emocje, podejrzenia i rozmaite spekulacje, które nie służą rzetelnemu wyjaśnieniu sprawy i zachęceniu Polaków do podejmowania racjonalnych, z ich punktu widzenia, decyzji.

Całość wypowiedzi w załączonym materiale.

Marcin Warchoł on Twitter: „Dziękuje Panu Ministrowi @ZiobroPL za stanowisko na temat niezrozumiałej decyzji Ministra Zdrowia o wycofaniu dostępności amantadyny. pic.twitter.com/ZzZiYNPocU / Twitter”

Dziękuje Panu Ministrowi @ZiobroPL za stanowisko na temat niezrozumiałej decyzji Ministra Zdrowia o wycofaniu dostępności amantadyny. pic.twitter.com/ZzZiYNPocU

Źródło: twitter.com, @MarcinWarchol

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *