Obowiązek szczepienia na Covid-19 nałożony na pracowników placówek medycznych przez ministra zdrowia to bezprawie i nie należy mu się poddawać – twierdzi mecenas Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź.

Mec. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź, fot. PL1.tv

Obowiązek taki został wprowadzony 22 grudnia 2021 i ma obejmować pracowników medycznych, farmaceutów i studentów medycyny.

Jak pisze portal wprawo.pl:

Mecenas Tarnawa-Gwóźdź wskazuje, że o ile do choroby Covid-19 stosuje się regulacje ustawy o chorobach zakaźnych, to nadal nie została ona wskazana w załączniku, do którego odwołuje się ta ustawa. Choroba Covid-19 nie została w ogóle wskazana jako choroba czy też zakażenie, co oznacza, że nie można nakładać obowiązku szczepień przeciwko tej chorobie.

I dalej:

Co więcej, zgodnie z ogłoszeniem Głównego Inspektora Sanitarnego, który wydał komunikat w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2022, w programie szczepień obowiązkowych i uzupełniających również nie znalazła się szczepionka przeciwko Covid-19, a nawet nie wskazano jej jako preparatu zalecanego.

Mec. Tarnawa-Gwóźdź przygotowała dwa wzory pism, które należy przedłożyć pracodawcy w przypadku gdy pracownik nie zgadza się na przyjęcie preparatu mRNA. Oba pisma można pobrać stąd.

Więcej na ten temat można przeczytać na portalu wprawo.pl.

UWAGA! Obowiązek szczepienia na Covid-19 dla medyków to bezprawie. Wzory pism do przedłożenia pracodawcy – wPrawo.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski nałożył obowiązek szczepień kowidowych na personel placówek medycznych. Obowiązek został wprowadzony rozporządzeniem z 22 grudnia 2021 roku. Mecenas Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź wykazała bezprawność tego rozporządzenia oraz przygotowała wzory pism, które należy przedłożyć pracodawcy, jeśli pracownik nie zgadza się na przyjęcie szczepionki.

Jak oceniasz przydatność tej informacji?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Ta informacja nie była jeszcze oceniana! Bądź pierwszą osobą, która to oceni.

Ponieważ oceniasz tę informację jako przydatną...

Obserwuj nas na mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta informacja nie była dla Ciebie przydatna!

Napisz nam, co możemy poprawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *